Ми повернулись!!!

Kерівник гуртка радіооператорів та радіотелеграфістів Остерської СЮТ, Борисенко Ігор.Ми повернулись!!!
Так, повернулись. Змучені та виснажені одинадцятигодинним переїздом в умовах, наближених до Сахари ( на сонці, як в духовці), сонні, бо приїхали майже о півночі. Але щасливі , горді та задоволені бо на грудях у дівчат майоріли жовто – блакитні стрічки, на яких виблискували в темряві завдяки світлу зустрічних авто, новенькі, отримані в наполегливій, але чесній боротьбі, медалі.
Станція Експрес, що знаходиться поруч з самою крупною в Европі штучною пустелею і є національним парком України, зустріла нашу команду шостого серпня неймовірною спекою.
Тому ми швиденько, поселившись і перевдягнувшись, пішли остудитись в одне з озер, які є в цій місцевості. Солона, йодована, а головне, як кажуть « мокра», вода нарешті повернула нас до тями.
Вже на озері і пізніше до відбою діти з радістю спілкувались із своїми друзями – суперниками з інших міст та областей України, які прибули раніш за нас. Знайомились з тими, хто приїхав в Олешковськи піски вперше. Цікаво було те, що з командами з Полтави, Сум, Рівного та деякими киянами, ми зустрілись прямо біля бази радіоклубу Супутник. Ми приїхали синхронно з їхнім потягом. Нас гостинно зустрів господар, організатор і головний суддя цих змагань Бала Олександр Володимирович разом із своєю командою. Аж до десятого серпня ці люди робили все, щоб учасники чемпіонату України учнівської молоді по радіозв’язку на коротких хвилях та швидкісній радіотелеграфії, почувались комфортно. Крім того, ще треба було накормити народ та скоординувати всі дії по організації змагань. Ще вони обробляли вночі звіти учасників змагань, щоб спортсмени вчасно знали про свої досягнення на протязі цих днів.
Наступного дня, після гімнастики та сніданку, Юрій Михайлович Маліновський, представник українського державного центру позашкільної освіти та головний суддя по швидкісній радіотелеграфії, прийняв передачу спортивних радіограм у нашої молоді. Прийом залишили на передостанній день. Зразу по обіді ми почали збиратись до лісу, де на так званих радіоаматорських позиціях спортсмени розгортували свою радіоапаратуру, підвішували та настроювали антени. Так ( в польових умовах) проходять відкриті очно – заочні змагання з радіозв’язку на коротких хвилях під назвою «Зірки ефіру України». В них ми зайняли п’яте місце. Ніяк не вистачає майстерності, а можливо технічно не дотягуємо до призових місць.
Зате наступні два дні були, що називається, наші. Мої дівчатка тут були на висоті. Проходило три тури змагань на КХ.. Працювали на малопотужних радіостанціях Карат 2Н. В категорії дівчата 14 років Вікторія Француз виборола два другі (телефоном та телефоном на англійській мові) та одне перше місце (телеграфом). А Аня Кошова в категорії дівчата 16 років взяла все золото. Ура!!! Таким чином в комплексному заліку дівчата стали перші в своїх вікових підгрупах, а серед колективів і областей посіли друге почесне місце.
Всеукраїнські відкриті змагання учнівської молоді «Mоrse Runner» принесли нашій команді четверте місце: Віка Француз – четверте, а Аня Кошова – друге серед дівчат. Тут вже не було поділу на вік.
Всеукраїнські змагання зі швидкісної радіотелеграфії також обрадували нас: в своїх вікових категоріях, про які я говорив раніше, Віка зайняла перше місце, а Аня друге, а взагалі восьме серед колективів і четверте серед областей.
Одним словом змагання видались для нашої команди вдалими. Я задоволений, що наші красуні змогли побити результат минулого року. Отже – прогрес. UR4RXJ виборола чотирнадцять медалей.
У Анни Кошової – п’ять золотих і дві срібні, а у Вікторії Француз – три золотих і дві срібних також.
Всім, хто допоміг в організації зборів та поїздки в Херсон хочу висловити велику подяку.
Всім 73!!!
Керівник гуртка радіооператорів та радіотелеграфістів Остерської СЮТ, Борисенко Ігор.Создан 17 авг 2017